Ръководството на Националната кардиологична болница осъжда остро проявите на насилие над лекари и медицински екипи

Абсолютно недопустимо е посегателството върху наш колега – лекар. Като ръководство заставаме твърдо зад всеки член от екипа на Националната кардиологична болница, който изпълнява професионалния си дълг. Съдействаме на компетентните органи за разкриване на всички обстоятелства и вярваме в налагането на цялата сила на закона върху насилниците над лекари и медицински екипи.

Категорична е непримиримостта ни към агресия над специалистите, призвани да се грижат за живота и здравето на пациентите. Екипите ни, ангажирани денонощно със здравето и живота на българските граждани, заслужават спокойна и защитена среда, в която да изпълняват задълженията си.